Danes je 25.4.2024

Input:

Leto 2017 in 2018 - izvedba napredovanj v javnem sektorju

7.11.2017, , Vir: Verlag DashöferČas branja: 12 minut

Vsebino celotne on-line klepetalnice v pdf obliki si lahko naložite tukaj.

Kdo napreduje, če izpolnjuje pogoje, s 1.4.2017 ?

Napredujejo tisti javni uslužbenci, ki se jim je napredovalno obdobje začelo šteti do vključno 1.4.2013 in, ki izpolnjujejo pogoje, kot so določeni v Uredbi o napredovanju javnih uslužbencev v plačne razrede.

Ali je kdo napredoval s 1.4.2013?

V letu 2013 zaradi interventnih ukrepov napredovanja niso bila izvedena.

Ali se leto 2013 šteje v napredovalno obdobje?

Da, saj interventna zakonodaja leta 2013 ni izključila iz napredovalnega obdobja.

Kdo napreduje po šestih letih, na podlagi petega odstavka 5. člena Uredbe (šest let od zadnjega napredovanja) Uredba o napredovanju javnih uslužbencev v plačne razrede?

Popravek, ne po 6 letih, po 8 letih zaradi Interventne zakonodaje, ki je leti 2011 in 2014 izključila iz napredovalnega obdobja, na podlagi petega odstavka 5. člena Uredbe, lahko v letu 2017 napredujejo javni uslužbenci, ki se jim je napredovalno obdobje začelo šteti do vključno 1.4.2009.

Kako ravnati v primeru, ko javni uslužbenec nima dovolj visokih ocen za napredovanje, gre za sedmo, osmo napredovanje (potrebuje 14 točk)?

Vsako leto preverite ali izpolnjuje pogoje za napredovanje – potrebuje dve oceni odlično, eno prav dobro (glej peti odstavek 5. člena Uredbe). Napreduje, ko preteče napredovalno obdobje, upoštevajoč tudi interventne ukrepe.

Kako ravnati v primeru, ko javni uslužbenec napreduje v višji naziv, pa lahko v najvišjem nazivu napreduje na delovnem mestu še za en plačni razred?

V primeru, ko javni uslužbenec napreduje v višji naziv in lahko še napreduje na delovnem mestu, se vsako naslednje leto po pridobitvi višjega naziva preveri izpolnjevanje pogojev za napredovanje, kot jih določa Uredba. To pomeni, da je najmanj tri leta od zadnjega napredovanja (oz. 4 leta, če gre za napredovanje v letu 2017), najmanj tri ocene in pa potrebna višina ocen za deseto oziroma višje napredovanje na delovnem mestu.

Kako pa ravnamo v primeru, ko javni uslužbenec nima dovolj visokih ocen za napredovanje, npr. osmo ali deveto, ko potrebuje 14 točk ?

V primeru, če javni uslužbenec ni napredoval (kot primer vzamemo izvedbo napredovanj v letu 2017) več kot 8 let, lahko upoštevate tudi določbe petega odstavka 5. člena Uredbe – (torej 8 let od zadnjega napredovanja in povprečna ocena najmanj dobro – to pomeni oceno, da javni uslužbenec dela v skladu s pričakovanimi rezultati in prejme povprečno