Danes je 28.3.2024

Input:

Obračun stroškov službenih poti v javnem sektorju

6.5.2019, , Vir: Verlag DashöferČas branja: 9 minut

Vsebino celotne on-line klepetalnice v pdf obliki si lahko naložite tukaj.

Ali je v vsakem primeru potrebno izdati potni nalog za sopotnika?

Da, sopotnik na službeni poti potrebuje potni nalog.

Če gre delavec na teren, in ima zagotovljeno prehrano ter prenočišče, in je na terenu od danes do jutri, ali mu obračunamo en terenski dodatek ali dva?

Za povračilo terenskega dodatka je treba upoštevati področne kolektivne pogodbe, ki v večini primerov določajo, da delavci delajo na terenu vsaj dva dni. Določene kolektivne pogodbe (npr. za vzgojo in izobraževanje) pa zahtevajo več kot tri dni dela na terenu. Torej najprej preverite število dni, ki jih zahteva kolektivna pogodba kot pogoj za prejem terenskega dodatka.

Terenski dodatek pripada za dan, ne po nočitvah.

Če je delavec poslan na teren, prehrano in prenočišče ima plačano s strani stranke, h kateri je napoten, ali smo mu mi, kot delodajalec dolžni izplačati terenski dodatek? Smo pa javni zavod, kultura.

ZUJF pravi, da če sta tam delavcu zagotovljena brezplačna prehrana in prenočišče. Zakon in kolektivna pogodba ne določata pogoja, da mora za delo na terenu delodajalec plačati prehrano in prenočišče, zato delavcu v tem primeru pripada terenski dodatek.

Ali mora delavec k obračunu potnega naloga priložiti bančni izpisek iz katerega je razvidno plačilo npr. letalske karte?

Kot priloga k potnemu nalogu se priložijo računi, ki služijo kot dokazila o nastanku stroška nastalega na službeni poti. Kot račun se šteje vozovnica (za